KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16107133
*
nr 1610 7133
Claus Wallner
(1926-1979), Tyskland
Signerad, akvarell, 46x63cm, yttermått inklusive ram: 59x78cm
Claus Wallner, tysk konstnär född 1926, död 1979.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 09:04:28
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller claus wallner europa germany svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer tyska tyskland tyskt vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:04
*
Claus Wallner
Claus Wallner, tysk konstnär född 1926, död 1979.
nr 1610 7133
Claus Wallner
(1926-1979), Tyskland
Signerad, akvarell, 46x63cm, yttermått inklusive ram: 59x78cm
Claus Wallner, tysk konstnär född 1926, död 1979.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller claus wallner europa germany svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer tyska tyskland tyskt vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
12 jan kl 20:04



